Seminārā “Viedā ražošana – Eiropas nākotne!” ar  pieredzi dalīsies nozarē atzīti uzņēmumi. Apmeklē!

20. maijā izstādē “Tech Industry 2022” notiks seminārs “Viedā ražošana – Eiropas nākotne!”, ko organizē Mašīnbūves un metālapstrādes rūpniecības asociācija (MASOC) un Latvijas Tehnoloģiskais Centrs (LTC)


Laiks: 20. maijā plkst. 11.00 (reģistrācija no plkst. 10.45)
Vieta: Starptautiskais izstāžu centrs Ķīpsalā (Ķīpsalas iela 8, Rīga), konferenču zālē Nr. 3
Reģistrācija: līdz 18. maijam te: https://ej.uz/o8un
Darba valoda: latviešu
Seminārs veltīts progresīvās jeb viedās ražošanas attīstības tematikai
Kopējās ražošanas tendences Eiropā saistās ar strauju digitālo tehnoloģiju attīstību. Speciālistu trūkums nav tikai Latvijas specifiska problēma, bet izaicinājums, ar ko saskaras visa Eiropa. Saistībā ar to vērojams īpaši straujš tehnoloģiskais progress un virzība uz “nākotnes ražotnēm”, kur līdz minimumam ir samazināts nepieciešamais darba roku skaits.
Semināra ievadā MASOC sniegs īsu ieskatu kopējā situācijā nozarē, ieskicēs būtiskākos izaicinājumus un tendences. Lai arī izaicinājumi netrūkst, it īpaši pēdējos gadus, nozare turpina attīstīties un dot nozīmīgu pienesumu visai valsts ekonomikai.

Seminārā iepazīstinās ar Eiropas projektu ADMA Trans4Mers, kas tika uzsākts 2021. gada nogalē. Projekts ir vērienīgs gan iesaistīto partneru skaita (35 partneri no visām Eiropas valstīm), gan ambīciju ziņā – sniegt atbalstu 1000 ražojošo uzņēmumu digitālai transformācijai un virzībai uz “nākotnes ražotnēm”. Projekta ietvaros uzņēmumiem būs iespēja saņemt atbalstu viedās ražošanas principu ieviešanā. Latviju projektā pārstāv MASOC un LTC.

Lai ilustrētu, ko mūsdienās praktiski nozīmē viedā ražošana, seminārā ar praktisko pieredzi un vērtējumu par kopējām tendencēm dalīsies četri nozarē atzīti uzņēmumi. Prezentācijas sniegs gan pasaulē vadošo tehnoloģiju piegādātāji, gan uzņēmumi, kuri paši izstrādā viedos risinājumus dažādu nozaru uzņēmumiem.

  • ’’Naglis & ERR’’ ir nozarē ilgus gadus pazīstams kā tādu pasaulē vadošo zīmolu kā ’’OKUMA’’ un ’’AMADA’’ pārstāvis. Prezentācijā tiks apskatīti jaunākie risinājumi saistībā ar nākamās paaudzes robotiem, kā arī kopējo ražošanas procesu digitalizāciju.
  • ’’Zippy Vision’’ ir relatīvi jauns uzņēmums, kurš fokusējas uz datorredzes risinājumu izstrādi ražošanas procesu automatizācijai. Tiks prezentēti jau īstenotie projekti un sniegts ieskats kopējās tendencēs ar datorredzes tehnoloģijām saistītā jomā.
  • ’’Duroc Machine Tool’’ lielākajai daļai ir labi pazīstams kā "DOOSAN CNC’’ darbagaldu un citu metālapstrādes iekārtu un automatizācijas risinājumu piegādātājs. Prezentācijā tiks pievērsta uzmanība koloboratīvo robotu risinājumiem, kas pašlaik ir viens no augošiem tehnoloģiskajiem novirzieniem.
  • ’’Peruza’’ ir viens no vadošajiem un pazīstamākajiem mašīnbūves uzņēmumiem Latvijā, kas projektē un izgatavo iekārtas un automatizētas ražošanas līnijas dažādu nozaru vajadzībām. Pēdējos gadus uzņēmums ir ievērojami paaugstinājis savu pieredzi robotizētu risinājumu izstrādē, un veiksmīgi paveikto projektu portfelis nemitīgi papildinās. Prezentācijā ar konkrētiem piemēriem tiks ilustrēts, kā šie risinājumi uzlabo produktivitāti visdažādāko nozaru uzņēmumos.
Latvijas Tehnoloģiskais centrs, LIAA un EEN tīkls Latvijā iepazīstinās klātesošos ar jaunākajiem projektiem un iespējām, ko piedāvā Eiropas Biznesa tīkls, FIT-4NMP projekts un ES Intelektuālā īpašuma (IP) “helpdesk” iniciatīva.

Visi interesenti laipni aicināti apmeklēt semināru! Reģistrācija līdz 18. maijam: https://ej.uz/o8un
Rīko:

 

bt1-logo

 

 

masoc-logo

 

Atbalsta:

 

magentic-logo

liveriga-logo

 

Iesakām:

 

magentic-logo