Transporta un sakaru institūts demonstrēs humanoīdos NAO robotus, robotu-manipulatoru un citus tehnoloģiskus risinājumus

Transporta un sakaru institūts (TSI) izstādē “Tech Industry 2022” Inovāciju stendā iepazīstinās ar mobilajiem, humanoīdajiem NAO robotiem, robota manipulatoru un citiem tehnoloģiskiem un inovatīviem risinājumiem.

TSI ir vienīgā augstskola Latvijā, kura studiju procesā izmanto humanoīdos NAO robotus, kas ļauj pārbaudīt, kā cilvēku radītā lietojumprogramma strādā ne tikai teorijā, bet arī praksē. Pateicoties robota pievilcīgajam izskatam, nelielajam izmēram un cilvēciskai uzvedībai, NAO viegli izveido empātisku saikni ar cilvēkiem. NAO roboti spēj viegli identificēt dažādus objektus, to formu un krāsu, atpazīt un iegaumēt cilvēka seju, veidot dialogus vairāk nekā 20 valodās, noteikt robota atrašanās vietu, atpazīst apkrišanu un stāstīt prezentāciju.

Vienlaikus stenda apmeklētājiem tiks demonstrēts robots-manipulātors. Tas ir rūpniecisko robotu veids, kura funkcijas ir līdzīgas cilvēka rokas funkcijām. Manipulators var būt gan atsevišķa ierīce, gan daļa no sarežģītākas robotizētas sistēmas. Tos izmanto lielākajā daļā nozaru, jo tie spēj precīzi veikt sarežģītus, atkārtotus uzdevumus pat bīstamā vidē.

TSI stendā būs iespēja uzzināt vairāk par iDEAHUB - TSI inovāciju un uzņēmējdarbības centru, kurš nodrošina projekta “Transporta un sakaru institūta inovāciju granti studentiem” ieviešanu, paredzot tādas aktivitātes kā bezmaksas apmācības un inovāciju projektu konkursu. Stendā būs iespēja uzzināt par iespējām uzņēmumiem iesaistieties iDEAHUB projektā, iegūt atbalstu ideju pārbaudei, prototipēšanai un tālākai izstrādei. TSI jau pašlaik realizē 3 inovatīvus risinājumus iDEAHUB ietvaros: automatizētu apsaimniekošanas darbu jomā, ražošanas detaļu pieņemšanas kontroles tehnoloģiju un zemu izmaksu daudzfunkcionālu dronu sistēmu

Tāpat TSI stendā varēsi iepazīties ar studiju programmām, piedāvātajiem profesionālās pilnveides kursiem un pēdējā gada paveiktajiem projektiem, konsultēties par iespējām iesaistītes studiju procesā.

www.tsi.lv
facebook.com/TSIpage
linkedin.com/company/transporta-un-sakaru-instit-ts
E-pasts: Marketing@tsi.lv

Tālr.: +371 67109385


Rīko:

 

bt1-logo

 

 

masoc-logo

 

Atbalsta:

 

magentic-logo

liveriga-logo

 

Iesakām:

 

magentic-logo