RTU Materiālu un konstrukciju institūts (RTU MKI) iepazīstinās ar nākotnes materiālu – termoplastu hibrīdkompozītu.

Latvijas Tehnoloģiskā centra (LTC) un Eiropas Biznesa atbalsta tīkla Latvijā organizētajā Zinātnieku Inovācijas stendā būs iespēja iepazīties ar Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Materiālu un konstrukciju institūta vadošā pētnieka izstrādāto nākotnes materiālu – termoplastu hibrīdkompozītu, kas aizstās tērauda sakausējumu un vienlaikus saglabās ražošanas ātruma priekšrocības.

  


Institūta pētnieki strādā pie hibrīdtermoplastiskā pavediena tehniskā risinājuma izstrādes, lai pavediens būtu vairākkārtīgi izturīgāks un stingāks par standarta 3D printera ABS pavedienu. Radītā tehnoloģija būtiski palielinās 3D drukas materiālu tirgu un paplašinās 3D drukāto produktu klāstu. Šis jaunais inovatīvais materiāls top ERAF komercializācijas projekta “Termoplastiska hibrīdšķiedra aditīvām ražošanas tehnoloģijām – 3D.TEHART”, Nr. KC-PI-2017/55 ietvaros.

Izstādes laikā RTU Materiālu un konstrukciju institūts demonstrētas iestrādnes 3D drukāto produktu ražošanā, hibrīdaudumu un kompozītu prototipu izveidē.

Sīkāka informācija:

RTU Materiālu un konstrukciju institūts
Kompozītu materiālu un konstrukciju katedra
http://ims.rtu.lv/
Dr.sc.ing. Kaspars Kalniņš
e-pasts: Kaspars.Kalnins@rtu.lv, tālr.: +371 67089124
Rīko:

 

bt1-logo

 

 

masoc-logo

 

Atbalsta:

 

magentic-logo

liveriga-logo

 

Iesakām:

 

magentic-logo