Inovācijas un pētniecības projektu izstrādnes izstādē “Tech Industry 2019”

Jaunākās inovācijas un pētniecības projektu izstrādnes, kuras ir radījuši Latvijas universitātes un pētniecības institūti, būs apskatāmas no 28. līdz 30. novembrim starptautiskā mašīnbūves, elektronika un jauno tehnoloģiju izstādē “Tech Industry 2019” Zinātnieku Inovācijas stendā, kuru organizē Latvijas Tehnoloģiskais centrs un Eiropas Biznesa atbalsta tīkls Latvijā.Nākotnes materiāls – termoplastu hibrīdkompozīts, kas aizstās tērauda sakausējumu
Nākotnes materiālu – termoplastu hibrīdkompozītu, kas aizstās tērauda sakausējumu un vienlaikus saglabās ražošanas ātruma priekšrocības, Zinātnieku Inovācijas stendā prezentēs RTU Materiālu un konstrukciju institūts. Institūta pētnieki strādā pie hibrīdtermoplastiskā pavediena tehniskā risinājuma izstrādes, lai pavediens būtu vairākkārtīgi izturīgāks un stingāks par standarta 3D printera ABS pavedienu. Radītā tehnoloģija būtiski palielinās 3D drukas materiālu tirgu un paplašinās 3D drukāto produktu klāstu.

Tālvadības gaisa kuģu (dronu) sistēmas un roboti
Transporta un sakaru institūts (TSI) ir vienīgā augstskola Latvijā, kas mācību procesā izmanto 23 dažāda veida robotus - humanoīdos NAO robotus, universālo robotu UR3 u.c. Roboti ļauj studentiem apgūt mobilo robotu veidošanas principus, izprast mobilo robotu informācijas ierīču izmantošanas īpatnības un attīstīt praktiskās iemaņas mobilā robota vadības algoritmu īstenošanā. Stenda apmeklētājiem būs iespēja pārbaudīt savas zināšanas “prātā spēlē” ar universālo robotu UR3, iepazīties ar tālvadības gaisa kuģu (dronu) sistēmām un to lietošanas apmācību iespējām, kā arī uzzināt par apmācību iespējām kvalifikācijas celšanai vairākos IT novirzienos - Java, C ++, Cisco CCNA, mobilās un tīmekļa lietojumprogrammas, rūpnieciskā robotika, aviācija utt.

Viedais ielu apgaismojums, intelektuālie vadības algoritmi un IoT sensoru sistēmas siltumnīcās
RTU Industriālās elektronikas un elektrotehnikas institūta pētnieki iepazīstinās ar jauniem viedo apgaismojumu sistēmu risinājumiem - jauna tipa PIR un radara kustību sensoriem, kas spēj noteikt satiksmes dalībnieku klātbūtni, kustības virzienu un aptuveno ātrumu 120m plašā darbības rādiusā un vienlaikus ir pielāgoti šaurai ielai. Ar pētnieku izstrādāto unikālo adaptīvo algoritmu būs iespējams dinamiski mainīt LED gaismekļa gaismas intensitātes robežas, kas vienlaikus nodrošinās maksimāli iespējamo elektroenerģijas ietaupījumu un augstu apgaismošanas kvalitāti.
Paralēli institūta zinātnieki stāstīs par izstrādātajiem intelektuālajiem vadības algoritmiem– bio-enerģētiskās sistēmas algoritmiem priekš siltumnīcu augu apgaismojuma sistēmām, kas nodrošina elektroenerģijas ietaupījumu līdz 30%, un par modulārajām IoT sensoru sistēmām un datu apstrādes platformām priekš mazām un lielām industriālām siltumnīcām.

Ledus biezuma mērītājs, ultra platjoslas impulsu radara sensora izstrādes komplekts un sensoru sistēmas tehnoloģija būvkonstrukcijām
Elektronikas un datorzinātnes institūts (EDI) demonstrēs vairākus inovatīvus elektronikas tehnoloģiju risinājumus. Viens no tiem ir portatīva, bezkontakta plāna ledus biezuma mērīšanas iekārta - eksperimentāls prototips, kuru var izmantot no 5cm līdz l,5m bieza ledus slāņa biezuma mērīšanai ūdenstilpnēs. Otrs risinājums ir plaša pielietojuma ultra platjoslas impulsu radara sensora izstrādes komplekts, kuru var pielietot nesagraujošai būvkonstrukciju apsekošanai un būvmateriālu parametru izmaiņu noteikšanai. Trešā tehnoloģija ir sensoru sistēmas tehnoloģiju būvkonstrukciju deformāciju monitoringam, kas ļauj ar virknē savienotiem sensoru mezgliem nepārtraukti un attālināti monitorēt deformācijas un vibrācijas ēkām, tiltiem, tuneļiem un citām būvkonstrukcijām.

Saules baterijas izmantošanas efektivitāte zemnieku saimniecībās
Latvijas Lauksaimniecības Universitātes Tehniskās fakultātes (LLU TF) pētnieki iepazīstinās ar saules bateriju izmantošanas iespējām zemnieku saimniecībā un to efektivitātes rādījumiem, atkarībā no saules radiācijas, saules pozīcijas un saules bateriju temperatūras. Pētījumā tika noskaidrots, ka ekonomiski visizdevīgāk saules bateriju saražoto elektroenerģiju ir izmantot laika posmā no plkst. 10:00 līdz 18:00, jo šajā posmā tiek saražots vidēji 75-90% no kopējās dienas laikā saražotās elektroenerģijas.

Paralēli Inovācijas stendā būs pieejamas speciālistu konsultācijas par inovācijas, pētniecības un attīstības un tehnoloģiju pārneses jautājumiem.

Plašāka informācija par Zinātnieku Inovācijas stendu ir pieejama Latvijas Tehnoloģiskajā centrā, mājas lapā: www.innovation.lv. Kontakti: Diāna Krieviņa, tālr.: +371 6754 0703, mob: + 371 29149919, e-pasts: dianak@edi.lv.

Rīko:

 

bt1-logo

 

 

masoc-logo

 

Atbalsta:

 

magentic-logo

liveriga-logo

 

Iesakām:

 

magentic-logo