BT 1 Header Bar
Baltijas vadošo izstāžu rīkotājs

Lielākā un nozīmīgākā nozares izstāde Baltijā!

28. – 30. novembrī Rīga, Latvija

Ar iespaidīgām naudas balvām izstādē “Tech Industry 2023” apbalvos inovatīvākos studentu projektus!

30. novembrī Baltijas lielākajā metālapstrādes un mašīnbūves izstādē “Tech Industry 2023” Ķīpsalā norisināsies Transporta un sakaru institūta biznesa inkubatora “iDEAHUB” finālpasākums, kur 13 jauniešu komandas prezentēs savu jaunuzņēmumu inovatīvās projektu idejas. Trīs visaugstāk novērtētās studentu komandas sadalīs 8000 eiro balvu fondu!


““Ideahub” projektā studenti cenšas praktiski risināt tehniskas problēmas un saskatīt tajās biznesa potenciālu, un tas būtiski maina mācīšanās motivāciju, jēgu un lietojumu,” uzsver “Ideahub” vadītājs Jānis Volberts.

Biznesa inkubatora “Ideahub” projekts, kurā jaunieši rada inovatīvus risinājumus aktuālām sabiedrības, vides vai biznesa problēmām, tiek īstenots Eiropas Reģionālās attīstības fonda projekta “Transporta un sakaru institūta inovāciju granti studentiem” “Ideahub” (Nr.1.1.1.3/21/A/006) ietvaros un ir vērsts gan uz aktuālo pieeju izglītībai, gan uz jauniešu iedvesmojošu ideju atbalstu.

“Iesaistot jauniešus inovāciju attīstībā, mēs veidojam vērtību ķēdi, sniedzot studentiem iespēju padziļināti izprast mūsdienu izaicinājumus un problēmas, rast risinājumus, sadarbojoties ar nozares pārstāvjiem un ekspertiem, un, protams, radīt produktus, lai uzlabotu sabiedrības dzīves kvalitāti,” komentē Transporta un sakaru institūta Pētniecības administrācijas daļas vadītājs Vladimirs Petrovs.

Transporta un sakaru institūts aicina ikvienu interesentu apmeklēt “Ideahub” projektu prezentācijas, kas 30. novembrī no plkst. 11.00 līdz plkst. 13.00 norisināsies konferenču zālē Nr. 3 izstādē “Tech Industry 2023”.

Apmeklētājiem būs iespēja uzzināt par šādiem projektiem:

  • 3D drukāti augu podi ar automātisku laistīšanas funkciju;
  • aplikācija sabiedriskā transporta un tajā kopējā cilvēku skaita izsekošanai;
  • mobilā lietotne suņu frisbija pasākumu organizatoriem;
  • viedas elektroenerģijas projektu: hidroturbīnu ar regulējamām lāpstiņām u. c.
Labākos inovatīvos projektus apbalvos uzreiz pēc izstādes “Tech Industry 2023” atklāšanas ceremonijas – 30. novembrī plkst. 13.30 hallē Nr. 2. Trīs visaugstāk novērtētās komandas iegūs iespaidīgas naudas balvas – 5000, 3000 un 1000 eiro vērtībā.

““Ideahub” ideja, manā skatījumā, ir lielisks veids, kā jauniešiem, kuri sper pirmos soļus zinātnē un inovācijās, iegūt praktisku pieredzi projektu realizēšanā. Pārbaudīt savas spējas, saskarties ar reāliem dzīves izaicinājumiem un drošā vidē ar relatīvi minimāliem riskiem iegūt pieredzi, kas var samazināt kļūdu skaitu nākotnē, strādājot pie lielākiem projektiem ar lielākām investīcijām un riskiem. Fantastisks darba ietvars. Novēlu veiksmi visiem dalībniekiem,” – tā “3Dskenesana.lv” dibinātājs un partneris, “Ideahub” žūrijas loceklis Reinis Točelovskis.

Jau “Ideahub” projekta gaitā jauniešiem bija iespēja saņemt finansējumu līdz 11 000 eiro sava projekta idejas attīstīšanai, un katrs students sešu mēnešu garumā saņēma stipendiju. Jaunieši apmeklēja dažādus seminārus un darbnīcas, kā arī vienlaikus cīnījās par galvenajām naudas balvām.

““Ideahub” projekts jauniešiem deva pozitīvu stimulu un motivāciju papildu mācību procesam iesaistīties arī pētniecības darbā, kā arī censties lietot savas zināšanas jaunu produktu un risinājumu izstrādē. Projekts noteikti ir devis pozitīvu pieredzi iesaistītajiem dalībniekiem, t. sk. vērtīgu pieredzi sadarboties ar citu specialitāšu studentiem, domāt ne tikai par tehniskajiem risinājumiem, bet arī to ekonomisko pamatotību. Darbs pie prototipu izstrādes dažādu reālās dzīves problēmu risināšanai jauniešiem dod lielisku iespēju mācīties darot. Dažkārt izvirzītie mērķi bija pārāk ambiciozi un grūti sasniedzami, taču arī šādas situācijas dod vērtīgu pieredzi, un, cerams, tās dos papildu stimulu turpmākajā darbā,” norāda Mašīnbūves un metālapstrādes rūpniecības asociācijas (MASOC) valdes priekšsēdētājs Toms Grīnfelds.

Pasākumu organizē Transporta un sakaru institūts (TSI) sadarbībā ar Latvijas Tehnoloģisko centru un Eiropas Biznesa atbalsta tīklu Latvijā.

Baltijas lielākā metālapstrādes un mašīnbūves izstāde
No 30. novembra līdz 2. decembrim Ķīpsalā notiks starptautiskā mašīnbūves, metālapstrādes, automatizācijas, elektronikas un jauno tehnoloģiju izstāde “Tech Industry 2023”, kurā jaunākās iekārtas, instrumentus un tehnoloģijas demonstrēs iekārtu ražotāji no visas pasaules. “Tech Industry 2023” piedalīsies vairāk nekā 250 uzņēmumu no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Čehijas, Dānijas, Norvēģijas, Polijas, Itālijas, Francijas, Austrijas, Slovēnijas, Somijas, Spānijas, Šveices, Ukrainas, Ungārijas, Ķīnas, Vācijas, Zviedrijas un citām valstīm. Izstādē būs arī Latvijas, Čehijas un Somijas nacionālie kopstendi, kuros varēs iepazīties ar šo valstu ražotāju piedāvājumu. “Tech Industry” rīko Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1 sadarbībā ar MASOC. Vairāk: www.techindustry.lv


Foto no iepriekšējā projekta apbalvošanas.

Image Image Image